Достапни линкови

Европа не е навикната на горештини


Европа не е навикната на горештини
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Во Европа станува се пожешко. Оваа недела топли ветришта од пустината Сахара се очекува ја подигнат температурата до 40 целзиусови степени. Во Париз властите издадоа портокалов аларм, втор највисок, за да ги предупредат луѓето од жештината.

XS
SM
MD
LG