Достапни линкови

Иранците под товарот на американските санкции


Иранците под товарот на американските санкции
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Американската влада продолжува да ги заострува санкциите врз Иран. Претседателот Доналд Трамп вели дека цел е владејачката елита. Сепак, санкциите го погодуваат и просечниот човек во таа земја.

XS
SM
MD
LG