Достапни линкови

Русија против нови санкции на САД врз Иран


заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Ријабков

Русија и партнерите ќе преземат чекори да се спротивстават на нови санкции што Вашингтон вели дека ќе ги воведе врз Иран. Ова го изјави заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Ријабков за руските медиуми. Тој не прецизираше за тоа какви ќе бидат тие чекори. Според него, американските санкции ќе ги зголемат тензиите и ќе ги намалат шансите за дијалог.

XS
SM
MD
LG