Достапни линкови

Ердоган му ја честита победата на Имамоглу


Ердоган му ја честита победата на Имамоглу
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган му ја честита победата на кандидатот на опозицијата Екрем Имамоглу на повторените избори за градоначалник на Истанбул. Имамоглу, според неофицијалните резултати, има убедливо водство пред неговиот ривал Бинали Јилдирим од владејачката партија, со 54 насто од гласовите.

XS
SM
MD
LG