Достапни линкови

Рама за РСЕ: изборите му припаѓаат на народот


Рама за РСЕ: изборите му припаѓаат на народот
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Премиерот на Албанија Еди Рама во интервју за Радио Слободна Европа вели дека изборите не им припаѓаат на политичарите, туку на народот. Тој на прашањето за тоа каде го гледа решението на институционалната и политичка криза во Албанија изјави:

Категории

XS
SM
MD
LG