Достапни линкови

Евролидерите без согласност за новите шефови на ЕУ


Евролидерите без согласност за новите шефови на ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Лидерите на ЕУ повторно ќе се состанат на 30-ти јуни за да се договорат кој треба да ги наследи највисоките работни места во Унијата. Тие и во вториот обид синоќа во Брисел не успеаа да постигнат согласност за новите претседатели на Европската комисија, на Европскиот совет и на европарламентот, како и за новите шефови на европската дипломатија и на Европската централна банка.

XS
SM
MD
LG