Достапни линкови

Случајот кој ја запали Албанија


Случајот кој ја запали Албанија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Со поранешен министер на суд за шверц со дрога, со лидер на опозиција осомничен за перење пари и со стотици судии за примање митото, Албанија се бори против корупцијата. Таа пак, е најголемата закана за нејзините надежи за членство во ЕУ.

XS
SM
MD
LG