Достапни линкови

Трамп ја почна изборна кампања


Трамп ја почна изборна кампања
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп и официјално ја започна неговата кампања за реизбор на функцијата. Притоа тој повеќе се фокусираше врз постигнувањата отколку врз неговата агенда за вториот мандат.

Категории

XS
SM
MD
LG