Достапни линкови

САД обвинуваат, ЕУ страхува од лоши проценки


САД обвинуваат, ЕУ страхува од лоши проценки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Пентагон објави нови снимки за зајакнување на обвинувањата дека Иран бил одговорен за нападите врз двата танкера за нафта во минатата недела во близина на Персискиот залив. Во истовреме, Пентагон соопшти дека ќе испрати дополнителни илјада војници во Заливот. Европската унија пак, ќе стори се за да се избегне ескалација на тензиите.

Категории

XS
SM
MD
LG