Достапни линкови

Резервите на гас кај Кипар ги доскараа Грција и Турција


Резервите на гас кај Кипар ги доскараа Грција и Турција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Грција и Кипар ќе ги притиснат нивните партнери во Европската унија да ја казнат Турција, вклучувајќи и можни санкции, ако Анкара потврди дека започнала да врши дупчење за искористување гас западно од Кипар.

Категории

XS
SM
MD
LG