Достапни линкови

Помпео: Иран одговорен за нападите врз танкерите


Помпео: Иран одговорен за нападите врз танкерите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Американскиот државен секретар Мајк изјави дека Соединетите држави процениле, врз основа на разузнавачките податоци и типот на оружје, дека Иран бил одговорен за вчерашните напади врз два танкера во Оманскиот Залив.

Категории

XS
SM
MD
LG