Достапни линкови

Маринов – Прашањето чиј е Гоце Делчев секогаш ќе биде предмет на дебата


Маринов – Прашањето чиј е Гоце Делчев секогаш ќе биде предмет на дебата
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:02 0:00

Јас мислам дека на некој начин Гоце Делчев е и на Бугарија и на Македонија, но секако тоа се прашања коишто би требало на некаков објективен начин и без националистички каузи да се дискутира, да се дебатира меѓу историчарите, вели бугарскиот историчар Чавдар Маринов.

Категории

XS
SM
MD
LG