Достапни линкови

Дали човекот може да ја спаси природата?


Дали човекот може да ја спаси природата?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:28 0:00

Природата, онаква каква што ја знаеме, брзо и неповратно исчезнува. Главен виновник - човекот. Дали тој и може да ја спаси?

XS
SM
MD
LG