Достапни линкови

Трамп: ќе се сретнам со Путин на Г20 во Јапонија


Трамп: ќе се сретнам со Путин на Г20 во Јапонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин за време на самитот на Групата 20 во Јапонија кон крајот на овој месец. Кремљ пак соопшти дека не добил потврда од Вашингтон за евентуална таква средба.

XS
SM
MD
LG