Достапни линкови

Косово одбележува 20 години од влегувањето на НАТО


Косово одбележува 20 години од влегувањето на НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Со низа манифестации во Приштина се одбележува дваесет годишнината од влегувањето на НАТО силите на Косово. На нив учествуваат и поранешниот американски претседател Бил Клинтон и екс државната секретарка Медлин Олбрајт.

XS
SM
MD
LG