Достапни линкови

Силна поддршка од Чешка за македонските евроинтеграции


Силна поддршка од Чешка за македонските евроинтеграции
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Чешкиот премиер Андреј Бабиш, кој е во официјална посета на Скопје изјави дека не гледа причина зошто земјите членки на Унијата би го одложиле отворањето на преговарачкиот процес со Северна Македонија, кога таа исполнила сѐ што се барало од неа.

XS
SM
MD
LG