Достапни линкови

Ципрас: избори за да не се наруши економскиот напредок


Ципрас: избори за да не се наруши економскиот напредок
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос го прифати барањето на премиерот Алексис Ципрас за распуштање на парламентот и за предвремени избори. Ципрас ги најави изборите за идниот месец откако претрпе тежок пораз на гласањето за Европскиот парламент.

Категории

XS
SM
MD
LG