Достапни линкови

Продлабочување на кризата во Албанија


Продлабочување на кризата во Албанија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Албанскиот претседател Илир Мета реши да го одложи датумот на локалните избори. Тоа, според него, било за да ја смири тензичната ситуација и опасноста од ескалација на евентуален конфликт во земјата. За премиерот и лидер на владеачките социјалисти Еди Рама оваа одлука е „политичко самоубство“ на Мета.

XS
SM
MD
LG