Достапни линкови

Почнува трката за наследник на Тереза Меј


Почнува трката за наследник на Тереза Меј
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Денешното повлекување на Тереза Меј од функцијата лидер на британската Конзервативна партија не значи и повлекување од нејзината премиерска функција која ќе ја извршува се додека не биде потврден нејзиниот наследник.

XS
SM
MD
LG