Достапни линкови

Џафери: Власта не ги спроведува законите за животна средина


Џафери: Власта не ги спроведува законите за животна средина
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:54 0:00

Тетово е еден од најзагадените грдови во Европа, но со затворањето на фабриката Југохром и дислоцирањето на дивата депонија на влезот на градот, загагадувањето на воздухот во градот се намали за значителни 60 проценти, вели Аријанит Џафери од граѓанската организација „Еко-герила“ од Тетово.

Категории

XS
SM
MD
LG