Достапни линкови

Што е во игра на предвремените избори во Грција?


Што е во игра на предвремените избори во Грција?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во вторникот потврди дека на 7-ми јули ќе се одржат предвремени парламентарни избори. До ова доаѓа по неуспехот на неговата левичарска партија Сириза на европските и локалните избори. Меѓутоа, што изборите и носат на Грција?

Категории

XS
SM
MD
LG