Достапни линкови

Фридом хаус: Вучиќ, Орбан и Трамп ја гушат слободата на медиумите


Фридом хаус: Вучиќ, Орбан и Трамп ја гушат слободата на медиумите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Основното право за информирање преку независните медиуми е под напади, заклучува Фридом хаус во најновиот извештај во кој се додава: „Но, она што нaјмногу изненадува е што нападите се почесто доаѓаат од оние кои треба да бидат најосновните бранители на слободата на печатот, избраните лидери во демократските земји“.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG