Достапни линкови

Јункер: дефинитивна одлука оваа лето


Јункер: дефинитивна одлука оваа лето
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер во Брисел разговараа за последниот извештај на Комисијата за Северна Македонија, во кој се препорачува отворање на преговорите за членство во Европската Унија.

XS
SM
MD
LG