Достапни линкови

Насилни протести во Тирана


Насилни протести во Тирана
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Илјадници поддржувачи на албанската опозиција повторно излегоа на улиците во Тирана за да побараат нови избори и покрај повиците од западните сили за преговори со владата. Притоа имало повредено неколкумина полицајци и демонстранти.

XS
SM
MD
LG