Достапни линкови

Николоски - Преспанскиот договор не фати корени


Николоски - Преспанскиот договор не фати корени
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:57 0:00

Преспанскиот договор е неодржлив. Овој договор корен не фаќа и не е прифатен кај народот и нема ни да биде прифатен, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG