Достапни линкови

Зошто Израел годинава повторно ќе оди на избори?


Зошто Израел годинава повторно ќе оди на избори?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Израел се соочува со вторите избори оваа година откако премиерот-ветеран Бенјамин Нетанјаху, и покрај неколкуте обиди, не успеа да состави коалициска влада. Како главна причина се наведува несогласувањето меѓу партнерите во врска со бараната заштита на Нетанјаху од кривично гонење поради наводна корупција.

XS
SM
MD
LG