Достапни линкови

Шефот на романската владејачка партија во затвор


Шефот на романската владејачка партија во затвор
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Лидерот на романската владејачка Социјалдемократска партија Ливиу Драгнеа ја започна затворската казна од три и пол години. Претходно Врховниот суд ја потврди пресудата ден откако партијата на Драгнеу загуби на изборите за Европскиот парламент.

Категории

XS
SM
MD
LG