Достапни линкови

Ќе има ли промени во политиката на ЕУ по изборите?


Ќе има ли промени во политиката на ЕУ по изборите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Официјалните резултати од изборите за Европскиот парламент покажуваат дека националистичките и крајно десничарски партии напредуваат пред проевропските центристички партии. Делумните резултати покажуваат дека проевропските партии заедно ќе имаат околу 321 место, помалку од половија од 751 место во европарламентот.

Категории

XS
SM
MD
LG