Достапни линкови

Меј си заминува поради неуспехот со Брегзитот


Меј си заминува поради неуспехот со Брегзитот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Британската премиерка Тереза Меј најави дека на 7-ми јуни се повлекува од функцијата. Главна причина е неприфаќањето на нејзините предлози во врска со излегувањето на Велика Британија од Европската Унија.

XS
SM
MD
LG