Достапни линкови

Села: Потребни се предвремени парламентарни избори


Села: Потребни се предвремени парламентарни избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:42 0:00

Лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села вели дека на државата ѝ се потребни предвремени парламентарни избори и дека по нив ќе коалицира со секоја партија која ќе се согласи на нивните услови и платформа.

Категории

XS
SM
MD
LG