Достапни линкови

САД сакаат да го заплашат, а не да војуваат со Иран


САД сакаат да го заплашат, а не да војуваат со Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и вршителот на должноста секретар за одбрана Патрик Шанахан го информираа Конгресот за ескалацијата на тензиите со Иран.

Категории

XS
SM
MD
LG