Достапни линкови

Курц вети „стабилност“ по корупцискиот скандал


Курц вети „стабилност“ по корупцискиот скандал
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Австрискиот конзервативен канцелар Себастијан Курц изјави дека ќе направи сè за да обезбеди стабилност во наредните месеци. Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе земјата.

Категории

XS
SM
MD
LG