Достапни линкови

Трамп се закани дека ќе го уништи Иран


Трамп се закани дека ќе го уништи Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Само неколку часа по заканите на американскиот претседател Доналд Трамп до Иран бил извршен ракетен напад врз Зелената зона во Багдад каде што е и американската амбасада. Во регионот на Персисикиот залив расте опасноста од нов конфликт.

Категории

XS
SM
MD
LG