Достапни линкови

Социјалната реформа ќе се почуствува во јуни


Социјалната реформа ќе се почуствува во јуни
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:53 0:00

Намалувањето на сиромаштијата, особено на детската е приоритет на владата. Но, како и секоја реформа така и оваа, бара да се ислушаат сите засегнати страни. Сигурна сум дека во текот на овој месец ќе ја усвоиме, изјави министерката Царовска во интервјуто за РСЕ.

XS
SM
MD
LG