Достапни линкови

Путин и Трамп се за целосни односи меѓу Русија и САД


Путин и Трамп се за целосни односи меѓу Русија и САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин на разговорите во Сочи со американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека сака повторно да воспостави „целосни односи со САД“ и покрај многубројните точки на несоглсаување меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG