Достапни линкови

Трамп со пофалби до унгарскиот премиер Орбан


Трамп со пофалби до унгарскиот премиер Орбан
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп го прими во Белата куќа унгарскиот десничарски премиер Виктор Орбан кој го претстави како „тврд, но почитуван човек“. Двајцата државници имаат цврсти антимиграциски ставови.

XS
SM
MD
LG