Достапни линкови

Рама: само три секунди инцидент со полицијата


Рама: само три секунди инцидент со полицијата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Албанскиот премиер Еди Рама го осуди однесувањето на демонстрантите кои учествуваа во насилните судири во главниот град Тирана во саботата. Според него, главната одговорност за насилствата ја имаа организаторите на протестите, односно опозицијата.

XS
SM
MD
LG