Достапни линкови

Пендаровски ја презеде претседателската функција


Пендаровски ја презеде претседателската функција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

На инаугурација не присуствуваше премиерот Зоран Заев, кој е на одмор и Христијан Мицкоски кој не бил поканет. Но тука беа досегашните претседатели Иванов и Црвенковски и сопругата на поранешниот претседател Трајковски, првите луѓе на највисоките институции на државата, како и гости од странство.

Категории

XS
SM
MD
LG