Достапни линкови

Незамисливо е со промена на власта да се менуваат и директори на болници


Незамисливо е со промена на власта да се менуваат и директори на болници
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:34 0:00

Претстои доста работа во однос на департизацијата која воопшто не е лесна. Јас сè уште сум изненаден кога ќе се смени една влада, и кога се менуваат дури и директорите на болниците и училиштата, што низ европската практика е нешто незамисливо, вели францускиот амбасадор Кристијан Тимоние.

XS
SM
MD
LG