Достапни линкови

Пелоси: САД се во уставна криза


Пелоси: САД се во уставна криза
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес Ненси Пелоси изјави дека се согласува со претседателот на Комитетот за правосудство Џери Надлер, дека Соединетите држави се во „уставна криза“, бидејќи администрацијата на претседателот Доналд Трамп одбива да ги почитува судските покани издадени од конгресните комисии.

Категории

XS
SM
MD
LG