Достапни линкови

Јавното здравство под притисок на приватното


Јавното здравство под притисок на приватното
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:36 0:00

Од една страна, скапи лекови и уште поскапи лекарски услуги, а од друга, нема лекови на рецепт и долги чекања за на лекар. Како меѓу приватното и јавното здравство?

XS
SM
MD
LG