Достапни линкови

Нови санкции на САД врз Иран кој се закани со збогатување ураниум


Нови санкции на САД врз Иран кој се закани со збогатување ураниум
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Соединетите држави го зголемија притисокот врз Иран со воведување санкции за иранската метална индустрија. До ова дојде откако Техеран соопшти дека суспендира некои свои обврски од нуклеарниот договор со светските сили постигнат во 2015 година.

XS
SM
MD
LG