Достапни линкови

Папата Франциск: калуѓерките на Мајка Тереза ме фасцинираа


Папата Франциск: калуѓерките на Мајка Тереза ме фасцинираа
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциск по завршувањето на тридневната посета на Бугарија и на Северна Македонија изјави дека најмногу го импресионирале калуѓерките на Мајка Тереза во Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG