Достапни линкови

Ердоган не се откажува, Истанбул пред нови избори


Ердоган не се откажува, Истанбул пред нови избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Главната опозициска партија во Турција, Републиканската народна партија оцени дека е „обична диктатура“ одлуката за повторување на локалните избори во Истанбул. Претходно, Врховниот изборен совет ги поништи резултатите од изборите кои му нанесоа болен пораз за претседателот Реџеп Таип Ердоган.

Категории

XS
SM
MD
LG