Достапни линкови

Кисело млеко за Папата Франциск


Кисело млеко за Папата Франциск
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:24 0:00

Бугарскиот премиер Бојко Борисов по пристигнувањето на Папата Франциск во Софија му подари: кисело млеко. Папата спомна дека за прв пат слушнал за Бугарија додека бил дете во Аргентина кога неговата баба му дала бугарско кисело млеко.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG