Достапни линкови

Странски агенции: победата на Пендаровски, поддршка за владата


Странски агенции: победата на Пендаровски, поддршка за владата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Прозападниот кандидат Стево Пендаровски победи во вториот круг од претседателските избори по кампањата во која доминираа поделби околу промената на името, јавуваат светски новински агенции, оценувајќи дека тоа е своевидна победа и за политиките на владејачката коалиција.

Категории

XS
SM
MD
LG