Достапни линкови

Американскиот јавен обвинител во одбрана на Трамп


Американскиот јавен обвинител во одбрана на Трамп
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Со својот кредибилитет под прашање, американскиот јавен обвинител Вилијам Бар енергично го бранеше во Конгресот неговото контроверзно постапување со извештајот на специјалниот советник Роберт Мулер. Но, веднаш потоа тој реши да не се појави на денешното сведочење пред Комитетот за правосудство.

XS
SM
MD
LG