Достапни линкови

Помпео: Русија го убедила Мадуро да не избега од Венецуела


Помпео: Русија го убедила Мадуро да не избега од Венецуела
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Оспорениот претседател на Венецуела Николадс Мадуро изјави дека не се повлекува по антивладините протести кои прераснаа во насилни судири. Американскиот државен секретар Мајк Помпео пак изјави дека Мадуро се решил да остане во земјата по барање од Москва.

XS
SM
MD
LG