Достапни линкови

Тачи: САД да се вклучат во разговорите меѓу Приштина и Белград


Тачи: САД да се вклучат во разговорите меѓу Приштина и Белград
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Соединетите држави се клучни во напорите за нормализирање на односите меѓу Косово и Србија, изјави косовскиот претседател Хашим Тачи, посочувајќи на неединството во Европската унија околу ова прашање.

XS
SM
MD
LG