Достапни линкови

На изборите во Шпанија победија социјалистите


На изборите во Шпанија победија социјалистите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Владејачката Социјалистичка работничка партија на Шпанија на премиерот Педро Санчес освои најмногу гласови на вчерашните парламентарни избори, но за формирање влада ќе и биде потребна поддршка од други партии.

XS
SM
MD
LG